Наша історія

Наша історія Стратегія та принципи

Компанія АРТА є одним з лідерів серед українських інвестиційних компаній, що успішно працює на фінансовому ринку України з 2002 року.

Стартовим відліком в історії АРТА було створення компанії «АРТА Інвестиційні Партнери» у 2002 році. Спочатку Компанія позиціонувала себе як інвестиційний бутік, що надає своїм клієнтам високопрофесійні послуги консультанта в сфері корпоративних фінансів.

У 2003 році, з моменту заснування ТОВ «АРТА Цінні Папери», Компанія заявила про себе як про одного з перших та найактивніших гравців на українському ринку цінних паперів. У тому ж році АРТА завершила свою першу велику трансакцію з випуску та розміщенню дебютного випуску облігацій ДАТ «Чорноморнафтогаз» на суму 30 млн. гривень.

2005 рік був відзначений формуванням ТОВ «АРТА Управління Активами» і запуском нового для Компанії напрямку – управління активами як юридичних, так і фізичних осіб. У січні 2005 року було створено НТ КНПФ «Чорноморнафтогаз», який уже в перші роки свого існування показав одну з найвищих дохідностей на ринку.

У результаті активного розвитку сфери діяльності компанії, наступним логічним кроком було створення Групи Компаній АРТА, яка на сьогодні включає три юридичні особи: ТОВ «АРТА Інвестиційні Партнери», ТОВ «АРТА Цінні Папери» і ТОВ «АРТА Управління Активами». Ці компанії надають консалтингові послуги за трьома основними бізнес-напрямками: корпоративні фінанси, торгівля цінними паперами й управління активами. За період своєї діяльності компанія залучила на внутрішній ринок близько півтора мільярдів доларів США.

Сьогодні АРТА переходить у наступну якісно нову фазу свого розвитку: Компанія еволюціонує в інвестиційний банк, який надає своїм клієнтам унікальний досвід світових фінансових ринків, з точністю адаптував його до потреб внутрішнього ринку. Ми впевнені, що правильне поєднання кращого світового досвіду з глибоким розумінням реалій української економіки, політики та культурного середовища є ключовим фактором при задоволенні високих очікувань наших клієнтів. Ключовими пунктами стратегічного позиціонування компанії АРТА є: розуміння ринку та особливостей його окремих сегментів, професійний підхід, ефективність і особлива увага до індивідуальних запитів клієнта.

Клієнти і партнери

Маючи вагому присутність на внутрішньому ринку та тісні зв’язки з міжнародним інвестиційним товариством, АРТА виступає радником як для провідних українських компаній та муніципальних влад, так і для міжнародних інвесторів, зацікавлених у інвестиційних можливостях в Україні. Ми також надаємо консультаційні послуги приватним клієнтам з питань управління активами.

Ми активно співпрацюємо з рядом найбільших державних підприємств, а також із урядами деяких країн. АРТА встановила партнерські відносини та отримала унікальний досвід співпраці, як з боку продавця, так і покупця, із світовими інвестиційними банками, інституційними інвесторами та міжнародними фінансовими організаціями.

Знання ринку

Досвід компанії АРТА, який вона використовує в проектах фінансового інжинірингу, є прийнятним майже для всіх сегментів ринку. Але все ж таки на даний момент ми більше фокусуємо свою діяльність на секторах, де ми маємо значний аналітичний потенціал і встановлені довгострокові партнерські відношення, а саме: нафтогазовий, енергетичний, фінансовий, транспортний, сільськогосподарський і медіа сегменти, а також ринок нерухомості та роздрібної торгівлі.