Дослідження компанії

Доступ до цього розділу мають тільки клієнти компанії АРТА.

Зареєстрованим клієнтам необхідно заповнити свій пароль і логін для продовження роботи.

Логін (e-mail):
Пароль :
 

Коментар тижня

(05.03.2012 - 09.03.2012)

Основні події:

 
 • Українські фондові індекси знизилися
 • Ліквідності ринку знизилася

На минулому тижні українські фондові індекси продемонстрували низхідний рух. Індекс Української біржі впав на 3,22% і досяг 1459,92 пункту. Об'єм торгів акціями склав 51,39 млн. грн., а ліквідність виросла на більш ніж 15%, але як і раніше залишається на низьких рівнях.

Найбільш ліквідними паперами на Українській біржі сталі акції ВАТ «Мотор Січ» [MSICH] – 9,39 млн. грн., ВАТ «Центренерго» [CEEN] – 7,8 млн. грн. і ОАО «Алчевський металургійний комбінат» [ALMK] – 6,56 млн. грн.  

Лідерами по зростанню котирувань сталі акції ВАТ «Єнакіївський металургійний завод» [ENMZ] (+1,8%), останні акції, що входять в індексну корзину Української Біржі продемонстрували зниження. 

Вітчизняні фондові індекси знизилися, не дивлячись на добру динаміку зростання світових майданчиків.

Новина про прибуток Єнакіївського метзаводу за підсумками 2011 р. у розмірі 249,3  млн.  грн., була сприйнята учасниками ринку дуже позитивно, оскільки роком раніше завод був рекордно збитковим — 778,6 млн. грн. Цілком можливо, що учасники ринку переоцінять рівні справедливої вартості заводу.

Вагонобудівельники минулого тижня виглядали гіршими за ринок. Основною причиною, яка негативно відбилася на їх котируваннях, стало повідомлення глави правління Крюковського ВБЗ, про те, що в результаті пошкодження пожежею фарбувального устаткування, в березні, KVBZ скоротить місячний обсяг виробництва на третину в порівнянні із запланованими показниками і виробить 700 вантажних вагонів.

В той же час за підсумками лютого Крюковський ВСЗ також недовиконав план, але вже унаслідок браку литва. Ця новина є негативною для компанії. Проте, ми вважаємо, що акції компанії, як і раніше недооцінені. Ми зберігаємо рекомендацію купування акцій для KVBZ.

Другою негативною новиною для вагонобудівельників стало виключення їх акцій з індексу UX. Це є наслідком низьких об'ємів торгів, у порівнянні з індексними паперами, що залишилися, на UX. Виключення цих паперів з індексної корзини, на наш погляд може ще більше понизити ліквідність даних паперів і інтерес до них.

 Прогноз і рекомендації

На цьому тижні ми очікуємо збереження волатильності. Ми очікуємо також, що на вітчизняному ринку продовжиться мляво-поточний бічний рух.  Українські індекси слабо реагують як на зовнішній позитив, так і на внутрішній. Ліквідність залишається на низьких рівнях, яких недостатньо для зростання ринку, або створення певного тренду.